«Зулейха відкриває очі» — Гузель Яхина

27.02.2018

Назва: Зулейха відкриває очі
Автор: Гузель Яхина
Рік до: 2015
Жанр: Сучасна російська література

Про книгу Гузель Яхина «Зулейха відкриває очі»

Тридцяті роки минулого століття були ознаменовані подією, якому до сих пір немає однозначної оцінки і єдиного відношення. Політичні репресії, колективізація, розкуркулення, посилання на каторгу в  Сибір. Всі ці події разом і кожне окремо вже не раз були описані багатьма авторами і неодноразово екранізовані.

Часи політичних репресі,  історики і автори художніх творів висвітлювали з абсолютно різних сторін. Однак роман Гузель Яхин «Зулейха відкриває очі» можна вважати чи не єдиним, коли автор поставив собі за мету, описати не просто життя людей на засланні, а життя жінок на прикладі головної героїні Зулейхи: їх переживання, ставлення до цих подій, небажання вмирати, але і неприйняття життя в таких пекельних умовах. Яхина, як неймовірно талановитий автор, як справжній маестро слова, змогла неймовірно влучно, точно і виразно описати весь жах, творити в вагоні-теплушки, який віз людей, як худобу в сувору і холодну Сибір. Знайшла потрібні слова, щоб передати всю атмосферу умов життя тих же людей на засланні на берегах Ангари.

Залишається тільки здогадуватися, як неймовірно важко і складно було Яхин писати подібний роман, переживаючи кожною клітинкою свого тіла і кожною ниткою своєї душі все те, про що вона розповідає читачеві.

Головна героїня Зулейха, до початку репресій жила з справжнім тираном чоловіком і злию, сварливою свекрухою в своєму рідному селі. Її життя було жахлива, цілодобова рабська праця, приниження, побої, образи і ні краплі любові, співчуття чи розуміння. Але Зулейха не нарікала, з гідністю переносячи випади на її долю, вона в глибині душі навіть вважала, що її чоловік дуже хороша людина.

А потім прийшов 1930 рік і для героїні, як і для величезної кількості жителів великої багатонаціональної країни, настав саме справжнє пекло. Суцільне пекло, безперервне, жіноче і людське. Весь уклад життя героїні, її віра, традиції, все, в мить, розлетілося на шматки. Описуючи всі тяготи життя Зулейхи, Яхина червоною ниткою, через увесь твір проносить головну філософську думку про те, що жодне побутове рабство і політична каторга не здатні зломити волю дійсно сильної особистості, що має внутрішній стержень. Зулейха вистояла, не дивлячись ні на що. Вона не втратила людських якостей, своєї високої моралі і виховання, вона не озлобилася і не вважала, що  краще смерть а ніж боротьба за життя.

«Зулейха відкриває очі» неймовірно глибокий філософський роман, заснований на реальних подіях, але з вигаданими персонажами. Це реквієм автора за всіх тих, хто став мимовільною жертвою безжалісної соціалістичної машини. Нам же залишається читати, захоплюватися стійкістю і витримкою героїв, жахатися описаних подій і робити висновки.

На нашому сайті про книги Books.org.ua ви можете скачати безкоштовно без реєстрації або читати онлайн книгу «Зулейха відкриває очі» Гузель Яхина в форматах epub, fb2, txt, rtf, pdf для iPad, iPhone, Android і Kindle. Книга подарує вам масу приємних моментів і справжнє задоволення від читання.

Скачати книгу «Зулейха відкриває очі» Гузель Яхина

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *