«Убити пересмішника» – Харпер Лі

26.06.2017

Назва: Вбити пересмішника
Автор: Харпер Лі
Рік: 1960
Жанр: Зарубіжна класика, Література 20 століття

Про книгу Харпер Лі «Убити пересмішника»

Дорослий світ очима дитини завжди виглядає ще більш проблемним, ніж той, до якого ми вже звикли, з яким змирилися. Кути загострюються, становище ускладнюється… Але саме тому книги про дитинство в світі дорослих проблем краще інших виховують нас, формуючи в нашій душі гідного людини. Харпер Лі і роман «Убити пересмішника» – це якраз і є погляд дитини на суспільство і його, якщо можна так сказати, гнійники. Рекомендую прочитати цю книгу всім, хто цього ще не зробив.

Завантажити роман «Убити пересмішника» можна внизу сторінки у форматах fb2, epub, rtf, txt.

Харпер Лі робить так, що читач мимоволі переноситися в дитинство. Туди, де немає брехні і облуди, де є сміливість і природне вміння в будь-якій ситуації залишатися самим собою. А ще є дружба – міцна, справжня.

Прекрасний батько Аттікус спокійно міг би написати кілька книжок про виховання дітей. Ні одна його фраза не була зайвою. Здається, кожне слово цього мудрого людини варто записувати як закон для всіх наступних поколінь батьків. Хоча б для того, щоб вони виховували настільки чистих душею дітей.

Вчинки Аттікуса не суперечать його словами, і це дуже важливо. Адже багато хто намагається навчити істин, якими самі не живуть, здійснюючи велику помилку. Якщо батько подає гідний приклад, діти будуть надходити точно так само.

Зрозуміло, чому Страшила полюбив Глазастика і Джима. Вони-то, багато в чому – завдяки своєму батькові, залишалися недоторканими вічними супутниками дорослого життя: брехнею, лицемірством, заздрістю…

Харпер Лі написала чудову книгу про життя і всіх її проявах. Про те, як варто боротися зі злом, забобонами і несправедливістю. «Вбити пересмішника» заряджає чимось ліричним, добрим і світлим, вірою в краще – і в собі, і в інших.

І знову тема расизму… Ну чому ми звикли ділити лише біле і чорне? Хіба у світі існує лише два кольори? Так ні ж, ні! Не можна засуджувати людину тільки тому, що він народився темношкірим, не можна! Вони інші, але це не означає, що вони чимось гірші за нас…

Книга «Вбити пересмішника» написана про дітей, але читати її можна і потрібно не тільки в дитинстві. Цей роман, як і більшість тих, що стоять творів, з часом наповнюється в свідомості читача новими смислами. Не вірите? Прочитайте цю книгу зараз і років через десять. І ви зрозумієте, що я маю на увазі. А «Вбити пересмішника» рекомендую всім.

На нашому сайті про книги Books.org.ua ви можете завантажити безкоштовно без реєстрації книгу  у форматах fb2, epub, mobi, pdf, rtf, txt для iPad, iPhone, Android і Kindle.

Скачати книгу «Убити пересмішника» Харпер Лі

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *