«Тріумфальна арка» — Еріх Марія Ремарк

01.03.2018

Назва: Тріумфальна арка
Автор: Еріх Марія Ремарк
Рік: 1946
Жанр: Классическая проза, Зарубіжна класика, Література 20 століття

Про книгу «Тріумфальна арка» Еріх Марії Ремарк

Існують твори, від яких просто неможливо відірватися. Ті, враження від яких залишаються в серці ще довгий час після прочитання. Одна з таких книг, яка, до речі, входить в список кращих книг, які повинен прочитати кожен, — «Тріумфальна арка» Еріх Марії Ремарк. Роман написаний настільки талановито, що, почавши читати, ви вже не зможете зупинитися. Він захоплює, несе вас крізь сторінки і глави, занурює в свою неповторну атмосферу. Та що там говорити — краще прочитайте «Тріумфальну арку» самі.

Ремарк писав про двох людей. Емігрант, хірург з воістину золотими руками по імені Равик і побита життям артистка Жоан — у кожного за плечима своя історія. Що може зв’язати їх, двох різних і зовсім чужих людей? Його, що працює підпільно, і її, що втратила коханого? Звичайно ж, почуття. Вражаюче, як любов може змінити людей: Жоан завдяки Равик розквітає, розкриває свій — нехай і недосконалий — талант. Що не говори, Ремарк вміє змусить читача полюбити своїх героїв.

Книга «Тріумфальна арка» ламає стереотипи. Тут ви не побачите французьку столицю в романтичному образі і гламурі. У Парижі ось-ось вибухне війна. Здається, ніби-то її дух навис над містом, відбившись і на обличчях, і на життях перехожих. Візьмемо хоча б Кет і її рак — вона змирилася з ним, прийняла його. Схоже, хвороба розвивалася одночасно і всередині людей, і зовні — глобальна, невиліковна епідемія під назвою війна .
Дивно, як в одній людині можуть спокійно ужитися два сильних почуття — любов і ненависть. Той факт, що Равик помстився Хааке, що не робить його злочинцем. Адже в цьому випадку чесна людина мала справу з самим втіленням зла — хай не законодавцем, але виконавцем тортур.

«Тріумфальна арка» зводить нанівець принцип «час лікує». Ремарк показує, що через кілька років спогади не зникають, а при наявності подразника розпалюються з новою силою. Душевні рани Равика нібито знову почали кровоточити, варто було йому побачити Хааке.

Люди заплуталися, загубилися в часі і просторі … Таке враження, що всі вони виявилися не в тому місці і не в той час. Хтось поспішає жити, радіти, співати і танцювати, інший повільно наближається до своєї мети — але якій, не знає сам.

Книга «Тріумфальна арка» — це класика, яка сповнена істини, життя, чогось справжнього і правдивого. Тут оголюється кожен нерв, кожна таємниця. Герої продумані до дрібниць, описані таким чином, що не залишається сумнівів в тому, що такі люди живуть насправді і навіть в наш час. Книга просто кричить про те, що потрібно жити, треба щось робити. Біль і страждання нікуди не підуть, особливо, якщо їх заподіяли найближчі й кохані люди. Згодом легше не стане, просто з’являться нові захоплення і нові проблеми, а біль трохи відійде на другий план, але слабкіше вона все-таки не буде. Такі твори залишають свій слід. Інакше просто й бути не може.

Якщо ви шукайте книгу, яка здатна справити сильне враження, затягнути і не відпускати до останньої сторінки — читайте «Тріумфальну арку», і не розчаруєтеся. Вона про все. Про життя. Мало хто пише так, як Ремарк. Книга з сильним, правда гірким, післясмаком.

На  сайті Books.org.ua ви можете скачати безкоштовно без реєстрації або читати онлайн книгу «Тріумфальна арка» Еріх Марія Ремарк в форматах epub, fb2, txt, rtf, pdf для iPad, iPhone, Android і Kindle. Книга подарує вам масу приємних моментів і справжнє задоволення від читання.

 Скачати книгу Еріх Марія Ремарк «Тріумфальна арка»

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *