«Три товариші» — Еріх Марія Ремарк

27.02.2018

Назва: Три товариша
Автор: Еріх Марія Ремарк
Рік: 1970
Жанр: Классическая проза, Зарубіжна класика, Література 20 століття

Про книгу  Еріх Марії Ремарк «Три товариші»

У 1932 році, відомий вже тоді, німецький письменник Еріх Марія Ремарк почав роботу над своїм романом «Три товариші», який був присвячений, як і багато творів Ремарка, проблемі «втраченого покоління», до якого письменник зараховував і себе. Робота над романом йшла порівняно довгими темпами — Ремарк був змушений покинути Німеччину, в якій його роботи піддалися різкій критиці нацистів, і емігрувати до Швейцарії. Тому світ, книга «Три товариші» побачила лише в 1938 році і дуже швидко завоював популярність.

Успіх книги забезпечили, як письменницький талант Еріха Марії Ремарк, так і його персонажі — іронічні, обурені на світ, але приховують глибоко в серці, дитячу наївність і беззахисність. Це ті молоді хлопці, які зуміли зберегти в собі людяність і щирість після всіх жахів, які вони пережили ще безвусими молодиками в окопах Першої Світової війни. Вони вижили під артилерійськими обстрілами, зуміли не загинути в газових атаках і самогубних контрнаступах. Вони поховали десятки своїх друзів, з якими були покликані на фронт ще зі шкільної лави. І, повернувшись додому, в уже мирну, хоч і зруйновану війною країну, вони зрозуміли, що не тільки нікому не потрібні — вони просто не вміють тут жити.

Герої роману «Три товариші» — саме такі колись молоді хлопці, яких пов’язують св’язки  ще фронтового братства. Для них немає нічого міцнішого і непорушності цих уз — такими їх виховала війна. І в мирному житті вони намагаються не відриватися один від одного. Головний герой — Роберт Локамп, автомеханік, який працює в автомайстерні свого друга Отто Кестера. Роберт в душі хлопчисько, його серце запечене війною, але він все ж вірить у чистоту людських почуттів, особливо дружбу і любов. Він здатний на відчайдушність і саме тому закохується в Пат, красиву дівчину, заради любові якої Роберт буде з нею до кінця.

Отто Кестер — власник майстерні, але їх пов’язують швидше відношення не начальника і підлеглого, а компаньйонів. Разом з Отто і Робертом в майстерні працює їхній третій друг — Готфрід Ленц. На відміну від грунтовного і майже завжди серйозного Отто, Ленц дуже весела й життєрадісна людина, який зумів зберегти в собі ці риси, незважаючи на те, що від початку і до кінця пройшов війну. В їх трійці, він душа компанії, знає масу цікавих історій, героєм багатьох з яких він був сам, так як чимало помандрував по світу. Про це свідчить його валіза, обклеєна до самої ручки штемпами різних країн.

Витончена і розумна Патриція Гольман — кохана Роберта. На початку твору «Три товариші» показується розвиток їхнього роману, схожого на почуття підлітків — з дитячістю, деякою наївністю і веселощами, але ближче до середини стає ясно, що ця любов не буде щасливою. Випадково Роберт дізнається, що Патриція хвора — у неї туберкульоз легенів або, як в той час називали цю хворобу, сухоти. Медицина безсила вилікувати молоду дівчину, але Роберт не здається — він працює на кількох роботах, щоб оплатити лікування в гірському санаторії для Пат. Його друзі теж не залишаються осторонь — Отто продає їх дітище, гоночний автомобіль «Карл», в який вклав душу. Але все марно. Дівчина повільно вмирає і, незважаючи на всі заборони лікарів, Роббі залишається з нею до самого кінця. Адже навіть любов не може перемогти жорстоку і невблаганну смерть…

На нашому сайті про книги Books.org.ua ви можете скачати безкоштовно без реєстрації або читати онлайн книгу «Три товариші» Еріх Марія Ремарк в форматах epub, fb2, txt, rtf, pdf для iPad, iPhone, Android і Kindle. Книга подарує вам масу приємних моментів і справжнє задоволення від читання.

 Скачати книгу «Три товариші»  Еріх Марії Ремарк

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *