«Шантарам» Грегорі Девід Робертс

19.06.2017

Назва: Шантарам
Автор: Грегорі Девід Робертс
Рік: 2003
Жанр: Закордонні пригоди, Сучасна зарубіжна література

Про книгу Грегорі Девід Робертс «Шантарам»

«Шантарам» Робертса Грегорі Девіда є з найпопулярніших романів нашого століття, в якому розповідається про важкому життєвому шляху людини, що вирішила знайти свободу у всіх її значеннях. Роман заслужив широке визнання по всьому світу, як з боку читачів, так і з боку критиків. Ознайомившись з цим твором ближче, ви зрозумієте, що значимість цього книги, як і порівняння її автора з класиками минулого століття анітрохи не перебільшена. Цей чудовий роман був написаний Грегорі Девідом Робертсом під час його ув’язнення, де він виявився в результаті багаторічних нелегальних дій. Після розлучення з дружиною його життя повністю пішла під откосную: позбувшись спілкування з улюбленою дочкою він впав у депресію і в результаті чого пристрастився до героїну. Після серії пограбувань, скоєних з допомогою дитячого пістолета автора засудили до 19 років тюремного ув’язнення в Австралії.

Однак не минуло й двох років, як йому вдалося здійснити втечу, після чого Робертс був змушений ховатися в Азії, Європі, Африці та Нової Зеландії протягом наступних десяти років. У 1990 році владі все-таки вдалося зловити його в Німеччині, і Робертс знову відправився за грати. Письменникові доводилося нелегко в новому будинку: тюремні наглядачі не раз знищували його рукописи. Зараз письменник вийшов на свободу, і проводить життя в подорожах по світу, вважаючи своєю батьківщиною Бомбей, а його роман вже готується до екранізації. Головну роль у фільмі зіграє Джонні Дэппу, тому можна сподіватися, що навіть якщо стрічка та не буде краще книги, то, у всякому разі, її не буде соромно поставити поруч на одну полицю.

А тепер про самому романі. Здебільшого це автобіографічна праця з художніми елементами — головний герой є прототипом письменника, і багато події і місця Грегорі описує з власного життєвого досвіду. У центрі сюжету колишній наркоман і грабіжник, який був засуджений до дев’ятнадцяти років тюремного ув’язнення, але якому вдалося здійснити зухвалу втечу (знайомо?). Через деякий час, скориставшись фальшивим паспортом на ім’я Ліндсей Форд, він прибуває в Бомбей, де завдяки своїм характером швидко заводить друзів. Місцева селянка дає героєві нове ім’я — «Шантарам». Щоб заробити на хліб він зв’язується з бандитами і починає проводити нелегальні угоди. В цей же час він знаходить собі покровителя у вигляді місцевого кримінального авторитета. Між героєм і мафіозі виникають отцовско-синівськи відносини. В’язниці, виснажливі мандри, смерть близьких і розлука з коханими, а також зрада і людська жорстокість — все це переслідує героя протягом усього роману і супроводжується філософськими роздумами письменника. «Шантарам» — це книжка, яку повинен прочитати кожен нині живе людина.

На нашому сайті про книги Books.org.ua ви можете завантажити безкоштовно без реєстрації книгу Грегорі Девід Робертс «Шантарам в форматах epub, fb2, txt, rtf, pdf для iPad, iPhone, Android і Kindle.

Скачати книгу «Шантарам» Грегорі Девід Робертс

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *