«Бійцівський клуб» — Чак Паланік

28.02.2018

Назва: Бійцівський клуб
Автор: Чак Паланнік
Рік: 1996
Жанр: Контркультура, Сучасна зарубіжна література

Про книгу  «Бійцівський клуб» Чака Паланіка

Книга Чака Паланіка «Бійцівський клуб» може подобається, а може і ні, проте особисте враження ніяк не впливає на її літературну цінність. Скажу від себе, що книга дійсно вражає. Ні, не величезною кількістю того, що зараз називають «чорнухою», а оголеною правдою життя. Крім того, погодьтеся, ні один твір просто так не потрапить в список книг, які потрібно прочитати кожному.

Так, сторінки «Бійцівського клубу» наповнені картинами мерзенними, жахливими, неприємними. Але потім дивишся навколо і розумієш, що реальність нічим не краще. Можливо ви, прокидаючись вранці, сяєте привітністю? А може бути, мило посміхаєтеся, коли вам наступили на ногу? Особисто я ні. Та й взагалі, глибоко в душі кожного з нас сидить звір, з яким ми всіляко боремося, виправдовуючись етикою, культурою, соціальними правилами — чим завгодно. Головний герой «Бійцівського клубу» цього не робить. Тим, хто все ж дотримується думки, що в книзі Чака Паланіка багато гидот, раджу подивитися ввечері новини. Ось там ви і знайдете справжню «чорнуху» — тут вкрали, того пограбували, вбили, згвалтували … І потім те, що ви прочитаєте в «Бійцівському клубі», здасться вам квіточками. Книга пронизана думкою про шкоду Його Величності консумерізм, або, якщо хочете, споживацтва. Навіщо одній жінці стільки духів? Щоб вона кожен день пахла по-новому, довелося зарізати не одного кита. Навіщо нам взагалі стільки речей — шмоток, техніки, косметики? Хіба ЦЕ може зробити нас щасливими? На думку Чака Паланіка, з яким погоджуюся і я, — немає. Не може. Гірше того, речі поневолюють нас. Концепт саморуйнування сам по собі, начебто, очевидний. Особливо якщо його ставлять на противагу самовдосконалення. Але от якщо на хвилинку подумати про саморуйнування як про процес звільнення істинного себе з-під багатошаровою, сформованої соціумом і його огидними рисами, особистості? Якщо це насправді позбавлення від шкаралупи, в яку нас колись уклали? Як бачите, це палиця з двома кінцями. Те ж стосується і самовдосконалення: бути успішніше, багатшими, крутіше. Щоб мати більше, купувати більше, споживати більше. Але це чи — справжні цінності життя? Сумніваюся. Вважаю, що і ви того ж думки. І навіть якщо немає — все одно читайте «Бійцівський клуб» Чака Паланіка.

На нашому сайті  Books.org.ua ви можете скачати безкоштовно без реєстрації або читати онлайн книгу «Бійцівський клуб» Чака Паланіка в форматах epub, fb2, txt, rtf, pdf для iPad, iPhone, Android і Kindle. Книга подарує вам масу приємних моментів і справжнє задоволення від читання.

Скачати кигу Чака Паланіка «Бійцівський клуб»

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *