«Атлант розправив плечі» — Айн Ренд

14.06.2019

Назву: Атлант розправив плечі
Автор: Айн Ренд
Рік: 1957
Жанр: Зарубіжна класика, Література 20 століття

Про книгу «Атлант розправив плечі» Айн Ренд

Айн Ренд – російська письменниця, яка виїхала в штати і стала легендарною американською. Автор романів-бестселерів і безлічі статей. А так же творець філософської концепції, в основі якої лежить принцип свободи волі і верховенство раціональності.
«Атлант розправив плечі» став останнім за рахунком романом, а також найдовшою роботою письменниці. Ренд назвала його найважливішим творінням всієї своєї літературної кар’єри.

Роман, який зробив феноменальний вплив на життя кількох поколінь читачів, був вперше опублікований в США в 1957 році. З тих пір він публікувався безліч разів і був переведений практично на всі мови.

За своєю структурою, книга розділена на 3 частини: «Несуперечіе», «або-або» і «А є а». Ці назви перегукуються з трьома законами формальної логіки (несуперечність, закон виключеного третього і тотожності).

В книзі автором вміло переплетені вигадка і реальність, утопія і її протилежність, романтика і неперевершений гротеск. Поставлені старі як світ питання і дані на них дивовижні і парадоксальні відповіді.

У назві роману закладений глибокий філософський зміст. Не може залишитися непоміченою, проведена автором чітка паралель між міфічним Атлантом і людьми, які є сучасними «Атлантами». Герої Ренд приречені тримати на своїх плечах фундаментальні основи існування людини – виробництво, творче і творче начало. І тільки їх зусиллями життя всього людства є можливою. Число «Атлантів» не так вже великий, тому, коли представники влади починають звинувачувати їх у проблемах сучасного і валити ретельно розроблену систему благополучно життя, «Атланти» розправляють свої плечі, не бажаючи більше нести цю ношу, стала надмірною, і пропадають. А людство позбавляється основи основ свого існування. Це в свою чергу і призводить до загибелі людства.

«Атлант розправив плечі» — це неймовірно реалістичне оповідання про те, що відбувається, коли уряд США, йдучи на поводу у соціалістів, починає гнобити великий бізнес і вільний ринок. Америка впевнено переходить в кризу і цілковитий хаос. Головні герої роману Хенк Реарден і Дагні Таггерт намір протистояти цьому. Але має величезну політичну владу, група бізнесменів і політиків, також бажає зупинити кризу, лише погіршує становище. Таггерт помічає, що безліч відомих особистостей і видатних бізнесменів відійшли від своїх справ і просто пропали. Намагаючись дізнатися, куди, він можливо бачить єдиний шлях порятунку.

Книга — це свого роду антидепресант. Сторінка за сторінкою починаєш розуміти те, що потрібно рухатися, потрібно прагнути, потрібно діяти. Якщо цього не буде, все впаде. Звичайно, можна згадати про те, що письменниця свого часу втекла в Америку з Радянської Росії, отже, це не могло залишити свій слід на її великий працю.

Айн Ренд вміло «грається» персонажами. При чому всі вони розділені на два типи — дуже хороші і дуже погані. І ось між ними і йде протистояння. Але при цьому твір має свою особливу атмосферу, де все здається сірим, але дуже реалістичним.

Книга-це антиутопія, але досить правдива. Якщо провести паралелі, то в нашому світі є багато схожого на те, про що писала свого часу Айн Ренд. Прочитавши цей твір, можна кардинально переглянути свої пріоритети і погляди на багато речей.

На нашому сайті про книги Books.org.ua ви можете завантажити безкоштовно без реєстрації або читати онлайн книгу «Атлант розправив плечі» Айн Ренд в форматах epub, fb2, txt, rtf, pdf для iPad, iPhone, Android і Kindle. Книга подарує вам масу приємних моментів і справжнє задоволення від читання. Купити повну версію ви можете у нашого партнера. Також у нас ви знайдете останні новини з літературного світу, дізнаєтеся біографію улюблених авторів. Для письменників-початківців є окремий розділ з корисними порадами та рекомендаціями, цікавими статтями, завдяки яким ви самі зможете спробувати свої сили в літературній майстерності.

Скачати книгу Айн Ренд «Атлант розправив плечі»

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *