«451 градус за Фаренгейтом» — Рей Бредбері

18.06.2017

Назва: 451 градус за Фаренгейтом
Автор: Рей Бредбері
Рік: 1953
Жанр: Наукова фантастика, Соціальна фантастика, Зарубіжна фантастика

Про книгу Рея Бредбері «451 градус за Фаренгейтом»

Книга Рея Бредбері «451 градус за Фаренгейтом» – одне з найвідоміших його творів. Серед настільки ж улюблених романів автора можна назвати «Вино з кульбаб» і «Марсіанські хроніки». До речі, книга «451 градус за Фаренгейтом» увійшла в список книг, які має прочитати кожен.

На нашому сайті ви можете завантажити її в форматах fb2, rtf, epub, txt.

Отже, перед нами – фантастичний роман-антиутопія, погляд на американське майбутнє – таке, яким його бачив Рей Бредбері. Що ж ми бачимо в ньому? Мабуть, нічого хорошого: повний крах людства і людяності. У нової людини вже немає душі і індивідуальності, але зате є телевізор. Багато телевізорів і серіалів. Ними, неначе шпалерами, просто завішані всі стіни…

Головний герой твору «451 градус за Фаренгейтом» – пожежник Гай Монтэг. Тільки от він не гасить будинку, а навпаки – спалює їх. І тільки ті, у яких виявлено…книги! Так, саме книги. Тому що мета системи – виховувати повністю однакових людей. Книга в цьому випадку – стратегічну зброю опору людини проти системи, і її необхідно знищити.

Сумно дивитися на те, як швидко скорочуються обсяги книг. Класика стає п’ятнадцятихвилинної телепередачею, заміткою в спаленої енциклопедії… Вона не потрібна для суспільства майбутнього. Як каже начальник Монтэга, Бітті, в такому випадку однаковими будуть всі, і ніхто не зможе виділиться. А взагалі-то саме такими людьми прагне керувати система.

Рей Бредбері багато сказав нам, гиперболизировав вплив мас-медіа. Він показав, наскільки дурними стають люди, які не читають. У книзі «451 градус за Фаренгейтом» найяскравіший приклад цьому – дружина Монтэга, Мілдред. Порожня всередині, вона потребувала лише в додатковому телеекрані. Вибухала, коли щось порушувало звичайний режим. Та й взагалі, виявилася таким собі Павликом Морозовим…

У цій книзі є і повні антиподи «новим людям». Це – Кларисса Маклеланд, професор Фабер і своєрідна духовна опозиція. Тому ще не все втрачено… Читати всім, хто любить антиутопії. «451 градус за Фаренгейтом» – один з кращих зразків у своєму роді.

На нашому сайті про книги Books.org.ua ви можете завантажити безкоштовно без реєстрації книгу Рея Бредбері «451 градус за Фаренгейтом» в форматах fb2, epub, mobi, pdf, rtf, txt для iPad, iPhone, Android і Kindle.

Скачати книгу Рея Бредбері «451 градус за Фаренгейтом»

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *