«1984» Джордж Оруэлл

18.06.2017

Назва: 1984
Автор: Джордж Оруелл
Рік: 1949
Жанр: Історична фантастика, Соціальна фантастика, Зарубіжна класика, Зарубіжна фантастика

Про книгу Джордж Орвелл «1984»

Джордж Оруелл – просто майстер антиутопій. В цьому переконається кожен, якщо прочитає хоча б «Скотний двір». Безсумнівно, найвідоміший його твір – роман «1984», який увійшов до списку кращих книг, які має прочитати кожен. Скачати антиутипию Джорджа Оруелла «1984» можна внизу сторінки у форматах fb2, rtf, epub, txt.

Жити у світі Оруелла не так то просто. Тут постійно йде війна, яка перетворилася в свідомості людей у світ. Іншого стану світу тут просто і не представляють. Їжа, наприклад, доступна виключно за пайкам, розміри яких з кожним днем все зменшуються. Люди постійно відчувають дефіцит товарів – наприклад, бритвених верстатів. На міста періодично скидають ракети, не даючи спокою мешканцям. Працювати доводиться більше, причому з радістю. Це ж війна, помилково прийнята за мир. І можна гарантувати лише одне: якщо ти хоч раз отшагнешь від правил, то станеш не мешканцем, «нелицом».

Особливість світу, показаного в «1984», в тому, що тут управляють не тільки сьогоденням і майбутнім, але і минулим – через сьогодення. Для цього існує Миниправ – Міністерство правди, покликане змінювати факти під нові реалії. Приміром, став чоловік нелицом – значить потрібно видалити всю інформацію про нього з книг і преси, ніби її зовсім не існувало. Історія тут постійно переписується, і докопатися до правди не зможе вже ніхто, адже сила в незнанні, – вчить ідеологія.

Головний герой, Вінстон Сміт, спочатку нічим не виділяється з маси – нічим, крім думок. Він вже давно зненавидів всю систему сучасної влади, хоча і працює в її епіцентрі – Міністерстві правди. Уїнстон знайомиться з Джулією, яка дотримується таких самих думок, як і він. У молодих людей зав’язуються романтичні відносини (варто згадано, що і це в романі Джорджа Оруелла ідеологією заборонено).

Все б добре, та ось тільки від системи нічого не сховається, навіть думки. А це означає, що Вінстону і Джулії належить битися з дуже непростим ворогом. Належить довести, чи можуть вони протистояти духовно, або зламаються.

Книга Джорджа Оруелла «1984» чимось нагадує наш світ. Ми живемо в часи комп’ютерних технологій, коли можна знайти будь-яку інформацію. Але так само легко її правити з вигодою для кого-то. Докопатися до істини вкрай складно. І як живе народ? По суті, задовольняється тим, що йому дають читати, що йому показують і розповідають. По суті, це той самий світ, що і в романі. Є у нас і ті, хто протистоїть системі, але їх дуже мало і вони губляться у величезної сірої безвольною масі, яка йде туди, куди їй вказують ті, хто сидить нагорі.

Не можна забути і про таку «фішку» Оруелла, як новояз. Він чимось нагадує скорочення книг до мінімуму «451 градус за Фаренгейтом», ось тільки тут постійно спрощують не книги, а мову. Навіщо зло і добро, якщо може бути зло і незло? Адже в такому разі, вважає партія, можна викорінити будь-яку двозначність. Так, «новомова» – це єдина мова в світі, кількість слів в якому з кожним роком не зростає, а зменшується.

Книги Джорджа Оруелла «1984» варто читати саме зараз, у наш непростий час. Нехай вона відкриє очі всім, хто все ще є шанувальником системи, всіляких партій та ідеологій. Саме така література змушує задуматися про мир, в якому ми живемо, і про те, як саме ми живемо. Можливо, хтось зміниться, прочитавши роман, і тоді життя стане трішки світліше.

На нашому сайті про книги Books.org.ua ви можете завантажити безкоштовно без реєстрації книгу Джорджа Орвелла «1984» в форматах fb2, epub, mobi, pdf, rtf, txt для iPad, iPhone, Android і Kindle.

Скачати книгу Джордж Орвелл «1984»

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *